fbpx

Comodita Mattress ви го претставува ексклузивниот душек кој ви нуди супериорна удобност во италијански стил.

Спиењето може или да ви го подобри денот или да го влоши. Ако се разбудите енергични и освежени, ќе ви биде полесно да се концентрирате и да функционирате во текот на денот. Од друга страна, ако поголемиот дел од ноќите ги поминувате вртејќи се во сон, денот ќе ви изгледа како предизвик, уморен и иритиран.

Спијте удобно и здраво

Според здравствените експерти, недостатокот на сон може да доведе до сериозни здравствени проблеми, вклучувајќи дијабетес, висок крвен притисок, срцеви заболувања и дебелина. Доколку сакате да спиете непречено и да се будите енергични секој ден, го имате решението во најголемиот бренд за домашни производи во регионот и пошироко, Comodita Home.

Comodita Hybrid е душекот кој ќе ви го олесни секој ден од животот, нудејќи ви најудобен сон во текот на ноќта. Дизајниран од италијански експерти, произведен со различни слоеви користејќи ја најиновативната технологија, овој душек му овозможува на вашето тело слободно да се движи за време на спиењето, во која било положба во која спиете.

Изработен со најсовремена технологија

Со неспоредлив квалитет, душекот Hybrid се состои од мемориски слоеви, различни полиуретански слоеви и индивидуални пружини обвиткани во микрофибер материјал. Ќе бидете ослободени од болките во грбот и зглобовите бидејќи вашата телесна тежина ќе биде рамномерно распоредена со Мемори пената, која се прилагодува на контурите на вашето тело.

10 ГОДИНИ ГАРАНЦИЈА

Со 10-годишна гаранција, Comodita Home ви нуди можност да се одморите и да се чувствувате опуштено со душекот Hybrid.

Содржина и карактеристики

Совршен баланс со оптимална температура и хигиенска средина далеку од алергии и бактерии. За ова долго време се грижи брендот Comodita Mattress, кој секогаш им го нуди најдобриот душек на своите клиенти.

Ви го претставуваме душекот Hybrid со висина од 30cm, обвиткан во 100% вискозен материјал, изработен од 6 комбинирани слоеви на Мемори пена, полиуретанска пена и индивидуални пружини обвиткани во материјал од микрофибер.

НАВЛАКА ОД ВИСКОЗА

Навлаката се состои од вискозен материјал исполнет со микрофибер, со мекост и својства за дишење.

2CM ЕЛАСТИЧНА ПЕНА

Пена со еластични својства (2cm) и порозна структура која овозможува нормализирана температура за телото.

6CM МЕМОРИ ПЕНА

Мемори пена (6см), виско-еластична пена за ослободување од притисок, што ја помага циркулацијата на крвта.

4CM ИЗДРЖЛИВА ПЕНА

Еластична полиуретанска пена (4см), издржлива и регенеративна.

14CM ИНДИВИДУАЛНИ ПРУЖИНИ

Индивидуални пружини (14cm) обвиткани во микрофибер и поделени во 5 зони по цврстина/мекост. Чувајте ги вашите коски во нивното природно усогласување.

3CM ПОЛИУРЕТАН ПЕНА

Полиуретанска пена со висока густина (3cm), обезбедува стабилност на душекот и на слоевите горе.

Купете го душекот
Hybrid веднаш!